WoningrapportGratis woningrapport

Wat is mijn huis waard in Eindhoven?

Een bestaande koopwoning in Eindhoven kostte in 2025 volgens het CBS gemiddeld € 470.000, 4,3% meer dan in 2024 en 36,6% meer dan in 2020.

Daarmee ligt Eindhoven 2,0% onder het landelijk gemiddelde van € 480.000 en ook onder het gemiddelde van Noord-Brabant (€ 487.000), hoewel de stad met de High Tech Campus, de TU/e en ASML in buurgemeente Veldhoven het hart van de Brainport-regio is.

De gemiddelde WOZ-waarde van alle woningen is voor 2026 vastgesteld op € 434.000, 11,0% hoger dan een jaar eerder.

De gemeente telt 121.191 woningen voor 249.035 inwoners, van appartementen in het Centrum en op de voormalige Philips-terreinen in Strijp tot eengezinswoningen in Woensel, Stratum, Gestel en Tongelre en de Vinex-wijk Meerhoven.

Hieronder bereken je gratis wat jouw huis in Eindhoven waard is: zeven vragen, ongeveer twee minuten, en de indicatie staat direct op je scherm, zonder dat een makelaar je daarna belt.

Gratis waardebepaling in Eindhoven, direct op je scherm

Kies je adres. Daarna ga je door naar de waarderingsvragen.

Indicatie, geen taxatie · Openbare databronnen · Geen account nodig

Officiële marktcijfers

Woningmarkt Eindhoven in cijfers

In 2025 was de gemiddelde verkoopprijs van bestaande koopwoningen in Eindhoven € 470.000. Ten opzichte van 2024 (€ 450.000) was de gemiddelde koopsom 4,3% hoger. Dat lag ongeveer op het landelijke gemiddelde (€ 480.000).

Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 470.000
+4,3% ten opzichte van 2024 · +36,6% in vijf jaar
Gemiddelde WOZ-waarde 2026
€ 434.000
+11,0% ten opzichte van 2025 · peildatum 1 januari 2025
Woningvoorraad 2025
121.191
249.035 inwoners · 130.304 huishoudens
Prijsindex Noord-Brabant, 2e kwartaal 2026
+4,3% in een jaar
+0,7% ten opzichte van het vorige kwartaal · 8.895 verkochte woningen in de provincie
Gemiddelde verkoopprijs per jaar, 2019 tot 2025
  • Eindhoven
  • Provincie Noord-Brabant
  • Nederland
Cijfers als tabel
JaarEindhovenProvincie Noord-BrabantNederland
2019€ 309.000€ 310.000€ 308.000
2020€ 344.000€ 338.000€ 334.000
2021€ 367.000€ 385.000€ 387.000
2022€ 412.000€ 427.000€ 429.000
2023€ 404.000€ 419.000€ 416.000
2024€ 450.000€ 456.000€ 451.000
2025€ 470.000€ 487.000€ 480.000

Gemiddelde verkoopprijs van bestaande koopwoningen per kalenderjaar (CBS 83625NED). De y-as begint niet op nul; de grafiek toont de trend.

Woningvoorraad 2025

  • Koopwoningen44%
  • Appartementen en andere meergezinswoningen42%
  • Gebouwd in de laatste tien jaar10%

Aandeel van alle woningen in de gemeente (CBS Kerncijfers wijken en buurten).

Dit zijn gemiddelden van een hele gemeente. Ze zeggen niets over de waarde van een individueel huis: welke woningen in een jaar verkocht worden, verschilt per periode. Gebruik de cijfers als context en de waardebepaling hieronder voor je eigen adres.

Bronnen: CBS StatLine 83625NED (verkoopprijzen), 85036NED (WOZ-waarde), 86165NED (woningvoorraad) en 85792NED (prijsindex). Snapshot van 2026-09-02. Geen prijs per m² en geen Kadaster-microdata.

Bekende wijken

Meerhoven, Kortonjo, Aanschot, Achtse Molen, De Laak, Oud-Stratum, Oud-Strijp, Centrum

Wat bepaalt de woningwaarde in Eindhoven?

In Eindhoven bepalen de ligging ten opzichte van het centrum, het station en de werklocaties, het woningtype en de bouwperiode het grootste deel van de waarde, en de verschillen tussen de twintig grotere wijken zijn fors. De hoogste gemiddelde WOZ-waarden staan in Meerhoven (€ 533.000), de Vinex-wijk aan de westkant van de stad, in Kortonjo (€ 489.000) in Stratum, en in de Woenselse wijken Aanschot (€ 459.000, met Blixembosch) en Achtse Molen (€ 458.000, de Achtse Barrier), gevolgd door De Laak (€ 449.000) in Tongelre en Oud-Stratum (€ 427.000). De laagste gemiddelden staan in Oud-Woensel (€ 311.000), Oud-Gestel (€ 318.000), Erp (€ 323.000) en het Centrum (€ 346.000); in het Centrum is 94% van de woningen gestapeld en maar 18% koop, wat het wijkgemiddelde drukt terwijl stadswoningen en nieuwe appartementen daar juist hoog geprijsd kunnen zijn. Nieuwbouw komt vooral bij in Meerhoven, waar 24% van de woningen in de laatste tien jaar is gebouwd, en op transformatielocaties als Strijp-S, Strijp-T en het stationsgebied; in de hele gemeente is dat 10%, in Achtse Molen en Gestelse Ontginning 0%.

Van de 121.191 woningen in Eindhoven is 58% een eengezinswoning en 42% een appartement of andere meergezinswoning, en 44% is een koopwoning; de rest wordt verhuurd door corporaties en andere verhuurders. Dicht bij het centrum staan vooroorlogse arbeiderswoningen en Philipswijken als Philipsdorp en Drents Dorp, de wederopbouwwijken van Woensel-Zuid, Gestel en Stratum liggen daar in een ring omheen, Woensel-Noord is grotendeels tussen de jaren zestig en negentig gebouwd, Meerhoven vanaf ongeveer 2000, en 10% van de hele voorraad is uit de laatste tien jaar.

WOZ-waarde Eindhoven versus marktwaarde

  • Gemiddelde verkoopprijs 2025€ 470.000

    Alleen verkochte bestaande koopwoningen

  • Gemiddelde WOZ-waarde koopwoningen 2025€ 492.000
  • Gemiddelde WOZ-waarde alle woningen 2026€ 434.000

    Peildatum 1 januari 2025, inclusief huurwoningen

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Eindhoven is € 434.000 (WOZ-waarde 2026, peildatum 1 januari 2025). Dat is 11,0% hoger dan een jaar eerder. Voor koopwoningen ligt het gemiddelde op € 492.000 (WOZ-waarde 2025, het meest recente jaar met een aparte koopcijfer).

Ter vergelijking: de gemiddelde verkoopprijs van bestaande koopwoningen in Eindhoven was € 470.000 in 2025, 8% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde. De WOZ-waarde geldt voor alle woningen, ook huurwoningen, terwijl de verkoopprijs alleen verkochte koopwoningen telt. Gebruik het verschil daarom als richting, niet als exact getal voor jouw huis.

De gemeente stelt de WOZ-waarde elk jaar vast voor de onroerendezaakbelasting, het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. De peildatum ligt een jaar terug. In een stijgende markt loopt de WOZ-waarde daardoor achter op wat kopers nu betalen, bij dalende prijzen kan hij juist te hoog uitvallen. Voor verkoop, aankoop of een hypotheek telt alleen de actuele marktwaarde.

Voor Eindhoven komt daar bij dat de huurwoningen, 56% van de voorraad, vooral in de oudere wijken dicht bij het centrum staan: in Oud-Woensel (17% koop, gemiddelde WOZ € 311.000), het Centrum (18%, € 346.000) en Oud-Strijp (30%, € 368.000) is koop de uitzondering, terwijl Achtse Molen (77% koop, € 458.000) en Meerhoven (72% koop, € 533.000) overwegend uit koopwoningen bestaan; dat drukt het gemiddelde van alle woningen. Dat de WOZ van alleen koopwoningen boven de gemiddelde verkoopprijs uitkomt, hangt mede samen met de nieuwbouw in Meerhoven (24% van de woningen uit de laatste tien jaar) en op transformatielocaties als Strijp-S: die woningen tellen wel mee in de WOZ, maar pas bij doorverkoop in de verkoopprijs van bestaande koopwoningen.

Lees verder: WOZ-waarde versus marktwaarde, het werkelijke verschil en de begrippenkaart.

Bron WOZ-cijfer: CBS StatLine 85036NED, gemiddelde WOZ-waarde van woningen per gemeente.

Woningwaarde per wijk in Eindhoven

Gemiddelde WOZ-waarde per wijk volgens CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, gesorteerd van hoog naar laag. De 15 wijken met de hoogste waarde van in totaal 20.

WijkWOZ-waardeKoop
Meerhoven€ 533.00072%
Kortonjo€ 489.00060%
Aanschot€ 459.00061%
Achtse Molen€ 458.00077%
De Laak€ 449.00045%
Oud-Stratum€ 427.00042%
Putten€ 421.00046%
Gestelse Ontginning€ 416.00062%
Rozenknopje€ 398.00043%
Oud-Tongelre€ 395.00046%
Halve Maan€ 391.00038%
Dommelbeemd€ 380.00051%
Oud-Strijp€ 368.00030%
Doornakkers€ 364.00042%
Ontginning€ 349.00042%

Bron: CBS StatLine 86165NED, wijken met minimaal 100 woningen. WOZ-waarde is een belastingwaarde met peildatum 1 januari van het voorgaande jaar, geen verkoopprijs.

Ook bekijken: Tilburg · Breda · 's-Hertogenbosch · Helmond · Roosendaal

Redactie: Redactie Woningrapport. Gecontroleerd op 2026-08-31. Een online waardebepaling is een indicatie, geen taxatie en geen bindend advies. Waarderingsmethode · Bronnen · Over ons.

Veelgestelde vragen

Vragen over woningwaarde in Eindhoven

Antwoorden op basis van CBS-cijfers voor Eindhoven en onze werkwijze.

In 2025 betaalden kopers in Eindhoven gemiddeld € 470.000 voor een bestaande koopwoning (CBS). Dat is het gemiddelde van alle verkochte woningen in dat jaar, geen waarde van jouw huis. Met de gratis waardebepaling krijg je een indicatie voor je eigen adres, direct op je scherm.